Tarptautinė savanorystė

Ką veikia savanoris?
Apie EST
EST
Europos savanorių tarnyba (EST) – tai viena iš Erasmus+ programų, pagal kurią jauni žmonės (nuo 17 iki 30 metų) gali išvykti savanoriauti į kurią nors iš Europos šalių arba net į kitą žemyną. EST tikslas – padėti jauniems žmonėms įgyti naujų įgūdžių savanoriaujant bei sudaryti jiems sąlygas pažinti kitą šalį, kultūrą, išmokti užsienio kalbos, skatinti jaunus žmones plėsti akiratį ir atrasti savo kelią.
Finansavimas
EST projektai yra finansuojami Europos Komisijos. Savanoriui dalyvavimas šioje programoje nieko nekainuoja, yra apmokamos kelionės išlaidos, vizos, skiepai, sveikatos draudimas, apgyvendinimas, maitinimas, kalbos kursai, vietinio transporto išlaidos bei papildomos išlaidos (esant specialiems poreikiams). Savanoris gali išvykti savanoriauti pasirinkdamas tą veiklos sritį, kuri jį labiausiai domina, tai gali būti socialinė, kultūros, sporto, žiniasklaidos, aplinkosaugos ar kitos sritys. Dalyvaudami EST projektuose jaunieji savanoriai ugdo turimus gebėjimus bei įgyja naujų žinių, patirties ir įgūdžių. Daugiau informacijos rasite čia.
Nori savanoriauti svetur?
Esi...
smalsus, norintis pasisemti naujos patirties, tiki savanoryste bei trokšti pažinti kitą kultūrą? Tau 17 - 30 metų? Jei į šiuos klausimus atsakei TAIP, tuomet EST programa skirta būtent TAU! Ji suteikia Tau galimybę savanoriauti užsienyje toje srityje, kurioje tik nori! Savanoriaudamas svečioje šalyje galėsi pasisemti naujos patirties, įgyti naujų įgūdžių, pažinti kitą kultūrą, susirasti draugų iš įvairių pasaulio šalių. Norint išvažiuoti savanoriauti pagal šią programą Tau nereikia turėti jokio diplomo ar išsilavinimo. Dalyvavimas šioje programoje nieko nekainuoja!
Susidomėjai?
Ateik į SALTES ir sužinok daugiau! Rašyk į evs@saltes.net ir susitark dėl susitikimo ☺ Neprarask galimybės patirti vieną geriausių nuotykių!
Nori priimti EST savanorius??
EST
Kiekvienais metais pagal EST programą į Lietuvą atvyksta apie 200 užsienio savanorių į įvairias nepelno siekiančias organizacijas: NVO, valstybines institucijas, biudžetines įstaigas, VšĮ, kitas.
SALTES

SALTES jau 7 metus koordinuoja EST projektus. Šiuo metu bendradarbiaujama su 11 priimančių organizacijų (PO) ir koordinuojama 17 tarptautinių EST savanorių. PO – tai organizacija, kurioje tarptautinis savanoris savanoriauja: padeda organizacijai įgyvendinti veiklas, skirtas tikslinei grupei, gali įgyvendinti savas iniciatyvas ir pan.

SALTES teikia visokeriopą pagalbą PO:

  • supažindina PO su EST programa
  • organizuoja susitikimus
  • rengia mokymus
  • skatina bendradarbiavimą tarp PO

SALTES taip pat prisiima administracinę ir finansinę atsakomybę už EST įgyvendinamą projektą. Jei nori tapti EST priimančia organizacija, parašyk info@saltes.net, mes padėsime užsipildyti reikiamus dokumentus ir pradėti priiminėti tarptautinius savanorius.