EST patirtis Bulgarijoje

Publication5555

Atvykau su Europos Savanorių Tarnybos programa savanoriauti 11 mėnesių į Bulgariją, organizaciją „Vasilica“. Pats esu iš Klaipėdos ir šiuo metu aš savanoriauju Varnos mieste. Mūsų organizacija nedidelė, joje dirba ir savanoriauja apie 10 žmonių. Savanoriauju su vaikais. Mokau juos anglų kalbos, užsiimame įvairiomis meninėmis ir sportinėmis veiklomis. Dirbu su etninių mažumų vaikais, iš labai nepasiturinčių šeimų. Kai kurie nekalba bulgariškai, tad teko adaptuotis ir išmokti keletą naujų žodžių turkiškai. Dirbame specialiai jiems įkurtame centre, kur jie gali žaisti, mokytis, atlikti namų darbus, susirasti naujų draugų, tiesiog smagiai leisti laiką. Vaikams užsieniečiai labai įdomūs, jiems smalsu sužinoti, kiek galima daugiau ape kitas šalis. Vaikiškas smalsumas yra toks nepakartojamas! Dirbdamas su mokytojais ir socialiniais darbuotojais įgijau daug profesionalios patirties. Teko teisėjauti anglų kalbos oratorijos, prozos, poezijos, interpretacijos mokyklų turnyre. Šiuo metu esame numatę nufilmuoti klipą apie EST Varnoje ir Vasilicoje.

Atvykęs į Bulgariją jau mokėjau rusų kalbą, tai adaptuotis prie bulgarų kultūros nebuvo labai sunku. Nemažai bulgarų supranta ir kalba rusiškai. Mokėjau abėcėlę, skaityti ir rašyti. Kas išgirsdavo mane kalbant lietuviškai nesuprasdavo ar tai lotynų, ar slavų kalba :)

Visame mieste ir visoje Bulgarijoje visur pilna kavos automatų (puodelis espresso 0,20 euro centų). Bulgarai yra tiesiog „pamišę“ dėl kavos! :)  Taip pat jie atrodo – niekur neskubanti tauta :)

Ši patirtis yra neįkainojama. Geriausiai ją apibūdinčiau – kaip išėjimą iš komforto zonos. Sutikau daug naujų žmonių, pakeičiau aplinką. Tenka adaptuotis prie visiškai naujo klimato ir kultūros.

Bulgarijoje skiriamų kišenpinigių ir maistpinigių pagal EST programą užtenka pragyvenimui, net pavyksta išvykti pakeliauti :)

Jaučiu kaip tobulėju, įgiju naujų įgūdžių, pasitikėjimo savimi. Tenka prisitaikyti prie įvairiausių situacijų, suktis iš padėties, kas labai „grūdina“ :) Rekomenduoju išbandyti EST, taip pat savanoriauti ir Lietuvoje. Grįžęs būtinai įsitrauksiu daugiau į savanorišką veiklą.

Jei susidomėjau EST galimybėmis, susisieks su mumis el. paštu evs@saltes.net.

Jei norėtum pabendrauti daugiau su šio straipsnio kūrėju, gali susisiekti su Edgaru el. paštu edgarasgr@yahoo.com