Artėjant Tarptautinei savanorių dienai: Lietuvos merų sveikinimai savanoriams ir daugybę renginių per visą Lietuvą

nuotrauka_sav_diena

Ar žinojote, kad kasmet nuo 1985 m. gruodžio 5 d. visas pasaulis švenčia Tarptautinę Savanorių dieną? Lietuvoje neatlygintina veikla užsiimantys savanoriai įsitikinę, kad paminėti šią dieną tiesiog būtina, todėl ragina visuomenę domėtis ir švęsti su jais kartu.
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, visoje mūsų šalyje aktyviai veikiantys Savanorystės ambasadoriai organizuoja daugybę įvairiausių renginių savo krašto žmonėms, taip norėdami priminti visuomenei apie save ir šią ypatingą veiklą bei kiekvienam papasakoti apie savanorystės naudą ir jos reikalingumą.
„Savanorystės dienos šventimas visos Lietuvos mastu tapo gražia mūsų Savanorystės ambasadorių tinklo tradicija, kuri tęsiasi jau ketverius metus iš eilės. Džiaugiamės, kad kasmet prie šios iniciatyvos noriai jungiasi vis daugiau savanorių iš įvairių Lietuvos miestų, kurių šiemet turime net 18-niolika”, – teigia Europos savanorių tarnybos asociacijos SALTES vadovė, Savanorystės ambasadorių tinklo Lietuvoje įkūrėja Akvilė Budreckytė.
Pašnekovė sako, kad jau nuo šiandien, lapkričio 30 d. iki gruodžio 10 d. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Trakuose, Ukmergėje, Utenoje, Biržuose, Visagine, Rokiškyje, Radviliškyje, Jurbarke, Kupiškyje, Kėdainiuose, Šilalėje, Panevėžyje, Plungėje, Rietave, Raseiniuose Savanorystės ambasadoriai visą savo bendruomenę kvies aktyviai dalyvauti jų organizuojamose veiklose ir tokiu būdu daugiau sužinoti apie savanorystės naudą.
Kiekvienas miestas švęs kitaip
Tarptautinei Savanorių dienai paminėti skirti renginiai įvairiuose miestuose bus labai skirtingi. Pavyzdžiui, šiandien, lapkričio 30 d. Ukmergėje vyksta forumas „Savanorystė ir bendradarbiavimas”, o gruodžio 5 d. šiame mieste bus vykdomos orientacinės varžybos „Pasimatuok savanorystę”. Trakų atviros jaunimo erdvės savanoriai gruodžio 5 d. lankys darželio auklėtinius, o gruodžio 13 d. Paluknio mokyklos mokinius, kuriems pasakos apie savanorystę bei kaip galima tapti savanoriu.
Jurbarko mieste visi norintys gruodžio 5-9 d. galės dalyvauti akcijoje „Savanoris vienai dienai“, o Šilalės savanoriai gruodžio 5 d. kvies savo miesto gyventojus prisijungti prie eisenos, kurios metu bus nešami žibintai ir dovanojami miesto organizacijoms. Rietavo aktyviausi bendruomenės nariai gruodžio 9 d. planuoja padovanoti dovaną savo miesto savanoriams – pakviesti visus į kino vakarą ir įteikti apdovanojimus geriausiems metų savanoriams. Raseinių savanoriai savo miesto gyventojams gruodžio 8 d. organizuoja konferenciją apie savanorystę.
Tuo tarpu Vilniuje įsikūrusios SALTES organizacijos nariai kartu su Všį „Socialinis veiksmas“ gruodžio 5 d. visus Lietuvos savanorius sveikins ypatingai – platins sukurtą video klipą, kuriame savo linkėjimus perduos ir įžvalgomis apie savanorystę dalinsis savanoriai iš įvairių Europos šalių.
Altruistus šiais metais viešai sveikina ir Lietuvos merai
Visų Lietuvos savanorių nepamiršo ir miestų vadovai. Pavyzdžiui, artėjančios Tarptautinės Savanorių dienos proga Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ragina visus dalintis savo gerumu. „Kviečiu visus savanoriauti ne dėl to, kad turite laisvo laiko, nes jo tikrai neturite, o dėl to, kad yra svarbu dalintis savo laiku ir energija su tais, kuriems labai reikia jūsų pagalbos. Gyvenkime padėdami vieni kitiems ir gražinkime savo miestus bei bendruomenes“, – taip visos Lietuvos savanorius su artėjančia Tarptautine Savanorių diena šiemet sveikina Vilniaus miesto meras R. Šimašius.
Daugiau Lietuvos merų sveikinimų, skirtų mūsų savanoriaujančioms bendruomenėms, visuomenė galės išgirsti ir pamatyti jau gruodžio 5 d., kai visas pasaulis švęs Tarpatutinę Savanorių dieną.
Įvairiuose miestuose organizuojami renginiai bus viešinami SALTES socialiniame tinkle Facebook.com, todėl visus savanoriaujančius, mylinčius savanorišką veiklą ar prijaunčiančius jai, kviečiame sekti naujienas ir aktyviai dalyvauti savo miesto renginiuose.
Kontaktams:
• SALTES prezidentė, Akvilė Budreckytė: e. paštas: akvile@saltes.net, tel. nr.: 8 670 17813
• SALTES RsV koordinatorė, Edita Matulevičiūtė: e. paštas: ed.matuleviciute@gmail.com, tel. nr.: 8 629 64455