Nepamirštama EST patirtis Ispanijoje

14699845_1405906086089544_901511319_n

Aš dalyvavau devynių mėnesių savanorystės programoje Ispanijoje, šalia miestelio Elche, esančiame mažame ir labai draugiškame kaime pavadinimu La Hoya. Projekto tema buvo vaikų mokymas anglų kalbos ir muzikos kaimo vaikų darželyje bei pradinėje mokykloje. Taip pat atlikau daug kitų užsiėmimų: buvo dvi anglų kalbos grupės su vyresnio amžiaus žmonėmis, vyko rankdarbių pamokos su vaikais, kartu su organizacija atlikome daug papildomų projektų (padėjome kaimo šventėse, rašėme straipsnius).
Visų pirma, šiame projekte išmokau ispanų kalbos ir pasiekiau gana aukštą kalbos lygį, kas buvo vienas mano pagrindinių tikslų. Antra, susipažinau su mokytojos darbo ypatumais, sistema ir įsisąmoninau jo reikalingumą visuomenėje. Taip pat išmokau bendrauti su labai skirtingo amžiaus žmonių grupėmis. Tai praplatino mano komunikacijos kompetencijas, bendraudama su žmonėmis pradėjau jaustis labiau atsipalaidavusi, galėjau valdyti pokalbį ir rasti bendrą kalbą. Ši savanorystė taip pat įnešė labai didelį indėlį į mano psichologijos žynyną, nes tai mano studijų kryptis ir bendravimas su skirtingo amžiaus žmonėmis užsienio kalbomis (anglų ir ispanų) labai daug ko mane išmokė. Radau daug pažinčių ir užmezgiau ryšių visoje Europoje ir net už jos ribų. Pažinau, įsigilinau ir susigyvenau su nauja ir labai nuo mano gimtosios skirtinga kultūra, netgi pati perėmiau kelis jų įpročius.Taip pat įgijau savarankiškumo, išmokau kaip elgtis visiškai nepžįstamoje ir svetimoje aplinkoje, kaip pritapti, nenuvilti, prisitaikyti prie labai skirtingų situacijų ir patenkinti žmonių lūkesčius.
Su didžiausiu užsidegimu rekomenduoju dalyvauti savanorystės programose. Tai yra nepakartojama ir gali atverti net neįsivaizduojamas galimybes bei išmokyti to, ko jūs nė negalvojote ir nepastebėjote, jog visą gyvenimą jums trūko. Tai galimybė praturtinti save naujais įgūdžiais, patirtimi ir išeiti iš komforto zonos, ką šiais laikais išties taip lengva, bet vis tiek bijome daryti. Aš šiame projekte atradau save iš naujo, toks iššūkis priverčia pakeisti požiūrį į daug dalykų ir labiau vertinti tai, ką turiu ir ką jau esu susikūrusi. Esu ir dar tikrai ilgai būsiu labai dėkinga už tokį nuostabų gyvenimo nuotykį!

Buvusi EST savanorė Adelė Dusevičiūtė
El. paštas: adeleduseviciute@gmail.com