Priimk tarptautinės savanorystės iššūkį!

F

Europos Savanorių Tarnybos Asociacija “Saltes” kiekvienais metais priima savanorius iš įvairių Europos šalių taip pat konsultuoja jaunimą dėl išvykimo savanoriauti į kitas Europos šalis pagal Europos savanorių tarnybos programą.
Jaunimas nuo 18 iki 30 pasiryžta išeiti iš savo komforto zonos – išvykti į jiems nepažįstamą šalį ilgalaikei savanorystei (iki vienerių metų) bei patirti nepamirštamų įspūdžių, įgyti patirties bei savo darbu prisidėti prie nepelno siekiančių Europos organizacijų veiklos.
Šiemet “Saltes” sulaukė net keturiolikos naujų savanorių iš dešimties skirtingų Europos šalių. Tikima, jog atvykę savanoriai ženkliai prisidės prie Lietuvoje veikiančių atvirų jaunimo centrų, dienos centrų, vaikų darželių, muziejų ir kitų nepelno siekiančių organizacijų darbo bei veiklų organizavimo.

Į Lietuvą atvykusių savanorių motyvacija, lūkesčiai ir tikslai

Jaunimo “MES” centre buvo surengtas jaukus sutiktuvių vakaras naujiesiems “Saltes” EST savanoriams. Vakaras pasižymėjo turtinga kultūrine programa: atvykusieji savanoriai žaismingai ir originaliai pristatė savo valstybes, supažindino su labai skirtingas kultūras bei tradicijas. Sutiktuvės tapo ne tik puikia galimybe susipažinti, tačiau ir daugiau sužinoti bei išmokti apie vieni kitus. Tad keletas atvykusių savanorių pasidalino pamąstymais apie savo lūkesčius bei tikslus susijusius su dalyvavimu Europos Savanorių Tarnybos projekte bei papasakojo, kodėl pasirinko būtent Lietuvą savanorystei.

Vizija – pritaikyti įgytą patirtį Lietuvoje kuriant ir tobulinant savo valstybių socialinę sistemą

Dienos socialinės globos sutrikusio intelekto žmonėms centre “Šviesa” savanoriaujanti iš Gruzijos atvykusi savanorė Tako pasidalino vizija keisti savo valstybės socialinės rūpybos sistemą. Anot Tako, panašių socialinės rūpybos dienos centrų Gruzijoje nėra. Tad mergina tikisi, jog įgytos žinios ir profesiniai įgūdžiai paskatins ją įkurti panašaus pobūdžio dienos centrus Gruzijoje bei patobulinti socialinės rūpybos paslaugų kokybę savo valstybėje.

Pagrindinė motyvacija: įgyti profesinių įgūdžių, atrasti save ir tęsti studijas

Paklausti apie savo motyvaciją dalyvauti Europos savanorių tarnybos projekte savanoriai pabrėžia praktinių kompetencijų, žinių, bendrųjų įgūdžių ir minkštųjų gebėjimų tobulinimą. Antai Alonso iš Ispanijos, savanoriaujantis atvirajame jaunimo centre “Mes”, planuoja tęsti akademines studijas. Vaikinas yra įgijęs psichologijos bakalauro laipsnį. Tad savanorystės metu atvirame jaunimo centre “Mes” Alonso tikisi įgyti kompetencijų bei praktinių įgūdžių, kurie bus naudingi studijant magistrantūroje bei siekiant tolimesnės profesinės karjeros.

Sugrįžti atvilioja studijų Erasmus+ programoje patirtis

Vilniaus atvirame Jaunimo centre “Mes” savanoriaujantis Cem iš Turkijos prisipažįsta, jog savanorystei rinktis Lietuvą pastūmėjo studijų per Erasmus + programą įgyti įspūdžiai bei patirtis. Įvardindamas savanorystės tikslus vaikinas pabrėžia, jog siekia ženkliai prisidėti prie “Mes” centre besilankančio jaunimo socialinių įgūdžių ir gebėjimų tobulinimo. Taip pat pakelti savo paties darbinę kompetenciją – patobulinti praktinius įgūdžius bei praplėsti žinias.

Valstybė savanorystei gali būti pasirenkama ir netikėtai

Jau pusmetį Lietuvos jaunimo ir vaikų centre savanoriaujanti Mateja iš saulėtosios Kroatijos prisipažįsta, jog pasirinkti Lietuvą apsisprendė labai greitai ir visiškai netikėtai – susidomėjusi projektu ir galimybe pažinti kitokią kultūrą bei įgyti darbo patirties Šiaurinėje Europos valstybėje mergina daug nesvarsčiusi atvyko į Lietuva.

Apibendrinant galima drąsiai teigti, jog savanorius atvykusius iš tokių skirtingų Europos šalių vienija troškimas pažinti, išmokti, patirti atrasti, tobulėti, bei tapti naudingais skiriant asvo energiją bei įgyvendinant savo idėjas juos priimančioms organizacijoms.

Tad jeigu ir Tu pats norėtum priimti savanorystės iššūkį ir išvykti savanoriauti į kitą Europos valstybę bei patirti savo gyvenimo nuotykį drąsiai kreipkis į Europos Savanorių Tarnybos asociaciją “Saltes”: www.saltes.net (ernesta@saltes.net).

Tad linkime sėkmės ir nepamirštamų įspūdžių esamimiems ir būsimiems Europos Savanorių Tarnybos savanoriams.

EST savanoriaiParengė: Danguolė Druskytė