Kaip šiemet Lietuva švęs Tarptautinę savanorių dieną? Tą nuspręs SAV AMB‘ai

international_projects

Jau trečius metus Lietuvoje gyvuoja unikalus Savanorystės ambasadorių (SAV AMB) tinklas, kurio nariai š. m. spalio 13 d. šalies sostinėje – Vilniuje planuos Tarptautinės savanorių dienos šventimą.
„Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet norime pakviesti visuomenę unikaliai, kūrybiškai, smagiai ir su puikia nuotaika atšvęsti Tarptautinę savanorių dieną. Tikimės, kad gruodžio 5 d. ne tik savanoriai, bet ir visi jiems prijaučiantys, mylintys savanorystę prisijungs prie mūsų vykdomų veiklų visoje Lietuvoje“, – sako SALTES savanorių asociacijos ir Savanorystės ambasadorių tinklo įkūrėja Akvilė Budreckytė.
Pašnekovė pabrėžia, kad šis Savanorystės ambasadorių susitikimas bus labai svarbus tinklo nariams, nes jo metu bus nuspręsta, į kokius renginius, iniciatyvas savanoriai iš daugybės regionų Lietuvoje kvies savo bendruomenės narius paminėti Tarptautinę savanorių dieną.
Artėjant Tarptautinei savanorių dienai kiekvienais metais yra organizuojami tokio pobūdžio šio tinklo narių susitikimai, kurių metu iki šiol gimdavo pačios geriausios idėjos.
Pavyzdžiui, prieš kelis metus švęsdami savanorių dieną Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro savanoriai šturmavo gatves su savimi nešdamiesi šūkį „Apie savanorystę nepapapasakosi. Ją reikia patirti”. Savanoriai iš Radviliškio organizavo jaukų susibūrimą netradicinėje erdvėje – geležinkelio stotyje, Jurbarko jaunimas, skambant bardų muzikai, dalijosi akcijos „Savanoris vienai dienai” patirtimi ir įspūdžiais, telšiškiai organizavo žaidimą „Savanorių paieškos tarnyba”, kurio metu pasipuošę geltonai vaikštinėjo gatvėmis ir klausinėjo bei platino žinią miestiečiams apie savanorystę. Alytaus miesto gyventojai buvo sveikinami su savanorių diena miesto centre, miestiečiams dalijamos popierinės tulpės, o Trakuose su savanoryste buvo supažindinti net trimečiai vaikų darželio auklėtiniai.
Daugelyje Lietuvos miestų švenčiama Tarptautinė savanorių diena įvairiausiais būdais siekia vieno bendro tikslo – skleisti žinią ir griauti mitus apie vietinės ir tarptautinės savanorystės galimybes ir neįkainojamą jų naudą bendruomenėms.
Galbūt jau nori padėti keisti pasaulį kartu su mumis?
Pirmyn! Prisijunk!
—-
SAVanorystės AMBasadoriai – tai aktyvūs, bet kurio Lietuvos regiono žmonės, kurie tiki savanoryste, gali skirti laiko pilietinėms iniciatyvoms, mokymams, susitikimams su vietos gyventojais ir įstaigų atstovais.
Unikalaus savanorystės ambasadorių tinklas jungia žmones, turinčius ilgalaikės savanorystės patirties, norinčius užsiimti aktyvia altruistiška veikla bei į ją įtraukti kuo didesnę dalį savo regiono bendruomenės. Kviečiami jungtis visi, pasiryžę griauti neteisingą savanoriškos veiklos mitą, norintys dalintis patirtimi bei skleisti pozityvias savanorystės idėjas!
Daugiau informacijos apie Savanorystės ambasadorių tinklą galima rasti čia: http://saltes.net/savanorystes-tinklo-stiprinimas-lietuvoje/savanoriu-ambasadoriai/kas-tai/