Drąsiųjų EST savanorių išlydėtuvės

dsc_0841

Europos Savanorių Tarnybos asociacija „SALTES“ neseniai baigė vykdyti Europos jaunimui skirtą projektą – „Būk drąsus – būk savanoris“ (Be brave – be a Volunteer), kuris tęsėsi vienerius metus (nuo 2015-09-01 iki 2016-08-31). Projektas buvo finansuojamas iš Erasmus+ rėmuose esančios Europos Savanorių Tarnybos (EST) programos jaunimui. Šioje programoje gali dalyvauti asmenys nuo 17 iki 30 metų, kurie savanorystės metu turi galimybę mokytis iš savo patyrimo, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi. Ši EST programa skatina tarpkultūrinį bendravimą, toleranciją tarp skirtingų šalių, neformalų ugdymą.
Projektui „Būk drąsus – būk savanoris“ buvo kelti tokie tikslai, kaip: jaunimo užimtumo, mobilumo, taip pat didesnės integracijos Europos Sąjungoje bei tarp šalių partnerių, kultūriniai – pažintiniai ir pilietiškumo ugdymo tikslai.
14 projekto dalyvių – Thibault, Victor, Camille, Tetiana, Marie, Tatevik, Daniel, Alexander, Tigran, Maria, Borja, Hector ir Olesia. Iš 6 skirtingų Europos valstybių: Ispanijos, Prancūzijos, Ukrainos, Serbijos, Armėnijos ir Rusijos vienus metus savanoriavo Lietuvos atviruose jaunimo centruose: AJC „MES“, Lentvario AJC, Antakalnio AJC „Žalianamis“ bei kitose švietimo, kultūros, medicinos sričių nepelno siekiančiose organizacijose ir įstaigose: Trakų atviroje jaunimo erdvėje, VŠĮ „Žaislų muziejuje“, VŠĮ „Valakupių reabilitacijos centre“, dienos centre „Šviesa“, nevalstybiniame darželyje „Nendrė“, SOS vaikų kaime.
Dalyvaudami projekte jaunuoliai gebėjo išeiti iš savo komforto zonos, įgyti globaliai darbo rinkai aktualių gebėjimų, švelniųjų – socialinių įgūdžių, pasiekti individualių tikslų ir parsivežti į savo šalis nepamirštamų įspūdžių ir naujos patirties.
Savanoriai ne tik susipažino su Lietuvos kultūra, tačiau taip pat labai prisidėjo prie jų priimančiųjų organizacijų darbo kokybės, įnešė „naujų vėjų“ jose, daug prisidėjo įgyvendinant organizacijų tikslus, įvairius renginius, veiklas. Taip pat šie EST savanoriai prisidėjo ir prie viešinimo populiarinant savanorystės idėją ir ugdant pilietiškumo tradiciją Lietuvos jaunimo tarpe dalindamiesi savo asmeninėmis patirtimis.

Atsisveikinant su šiais 14 savanorių buvo surengtos išlydėtuvės, kurių metu, taikant žaismingus metodus, savanoriai galėjo geriau įvertinti Lietuvoje įgytą patirtį, pasidžiaugti neformaliu bendravimu su kolegomis ir įgytais draugais Lietuvoje, prisiminti nuostabias šio EST projekto „Be brave – be a Volunteer“ akimirkomis.

Tikimės, jog projekto savanoriai nepamirš mūsų, ir dar ne kartą aplankys Lietuvą!