Jurbarkas pasitinka Savanorystės ambasadorius

1609791_1021574684519430_6405648325831730882_nBeveik prieš dvejus metus, Europos savanorių asociacija SALTES matydama poreikį stiprinti savanorystės idėjas Lietuvoje ir supažindinti visuomenę su tikrąja savanorystės sąvoka, įkūrė pirmąjį ir kol kas vienintelį Savanorystės ambasadorių tinklą Lietuvoje. Šiame tinkle esantys Savanorystės ambasadoriai kiekvieną dieną įvairiais darbais ir iniciatyvomis savo bendruomenėse perduoda žinią apie savanorystės naudą. Kartą per mėnesį susitinkantys savanoriai iš visos Lietuvos aptaria nuveiktus darbus, pasidalina gerąja patirtimi ir ugdo savanoriui būtinas kompetencijas. Šįkart toks susitikimas įvyks spalio 17-18 dienomis, Jurbarke.

 

„Kiekvienas mūsų Savanorystės ambasadorių tinklo susitikimas vyksta vis kitame Lietuvos mieste. Taip skatiname savanorius pažinti savo kraštą, to miesto kultūrą, gyventojus, jaunimo organizacijas. Kiekvienas Savanorystės ambasadorius turi galimybę iš arčiau pamatyti, kuo gyvena to miesto jaunimas, kokios veiklos čia įgyvendinamos“, – teigia SALTES prezidentė ir Savanorystės ambasadorių tinklo įkūrėja Akvilė Budreckytė.  

 

Pašnekovė sako, kad šįkart susitikimo metu  Jurbarke, Savanorystės ambasadoriai mokysis kaip reikia dirbti su nevyriausybinėmis organizacijomis, aptars, kokius metodus reikėtų naudoti, kad darbas būtų efektyvus. Savanorystės ambasadoriai taip pat sužinos, kaip reikėtų pasiruošti būsimiems mokymams, kad jie būtų įdomūs ir naudingi kiekvienam mokymų dalyviui. Renginio metu Savanorystės ambasadoriai dirbs darbo grupėse ir generuos idėjas, dėliosis būsimų renginių planus, kad galėtų unikaliai, kiekvienas savo mieste, atšvęsti būsimą Tarptautinę savanorystės dieną. 

 

Galimybė prisijungti prie Savanorystės ambasadorių tinklo

 

Savanorystės ambasadorių programos tikslas – suburti iniciatyvių žmonių komandą, kuri Lietuvai skleistų žinią apie savanorystę ir griautų neteisingus mitus apie ją. „Šioje programoje gali dalyvauti visi turintys ilgalaikės (1-erių metų) savanoriavimo patirties, norintys nešti savanorystės idėjas ir burti vietinį jaunimą bei veiklius žmones. Visai nesvarbu, kokio amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, tikėjimo savanoris yra. Čia laukiami visi. Jeigu jis atitinka išvardintus kriterijus ir nori būti šio tinklo dalimi, vis dar gali parašyti el. paštu: savanoriauk@saltes.net ir galbūt kitame Savanorystės ambasadorių suvažiavime galės susitikti su savo bendraminčiais“, – sako A. Budreckytė.  

 

„Prisijungiau prie šios programos, nes tai suteikia galimybę susitikti su bendraminčiais, prijaučiančiais savanorystei iš visos Lietuvos. Kartu galime dalintis mintimis, idėjomis, palaikyti vienas kitą stiprinant savanorystę, kartu tobulėti ir džiaugtis pasiektais rezultatais. Dirbant komandoje galima pasiekti daug daugiau nei po vieną. Čia supranti, kad visi susiduriame su panašiais sunkumais, stereotipais, mitais, siekdami skleisti savanorystės idėją", – mintimis apie dalyvavimą šioje programoje dalinasi Savanorystės Ambasadorė Laura  Molčankinaitė iš Jurbarko.

 

Projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“ finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondas. Savanorystės ambasadorių susitikimai jau yra įvykę Palangoje, Druskininkuose, Kėdainiuose, Ukmergėje, Trakuose, Vilniuje. Planuojama, kad Savanorystės ambasadoriai plėsdami savo veiklą Lietuvoje ir toliau susitikimus organizuos kartą per mėnesį skirtinguose Lietuvos miestuose.SavAmb_LOGO-01 (Small)