Savanorių festivalis SAVAS FESTAS į Trakus sukvies savanorius iš dešimties pasaulio šalių

10547568_854844234525810_3703097783970437030_n „Su nekantrumu laukiu savanorių festivalio SAVAS FESTAS, nes noriu pasidalinti savo patirtimi su visais Lietuvos savanoriais, tokiu būdu prisidedant prie savanorystės tradicijų formavimo ne tik šioje šalyje, bet ir visame pasaulyje“, – sako savanorė Oriana Sipala iš Italijos. Jai antrina ir savanoris Aco Todoroski iš Makedonijos, pabrėždamas, kad SAVAME FESTE, kuris įvyks rugpjūčio 1-2 dienomis Arakalnyje (Rėkalnyje) jis dalyvaus jau antrą kartą. „Savanorių festivalis buvo vienas geriausių man nutikusių dalykų praeitą vasarą. Kaip ir pernai, taip ir šiemet tikiuosi, kad SAVAME FESTE sutiksiu daug bendraminčių, su kuriais galėsiu ateityje bendradarbiauti, turėsiu galimybę dalyvauti įdomiose paskaitose bei kūrybinėse dirbtuvėse, taip tobulindamas savo asmeninius įgūdžius“, – sako savanoris Aco iš Makedonijos. 

 

Savanorių festivalyje SAVAS FESTAS, kurį antrus metus organizuoja Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES, šiemet į vieną vietą sukvies savanorius net iš dešimties pasaulio šalių: Lietuvos, Ispanijos, Rumunijos, Italijos, Makedonijos, Prancūzijos, Azerbaidžiano, Austrijos, Kipro, Turkijos.

 

Kaip teigia viena iš savanorių festivalio organizatorių Akvilė Budreckytė, SAVU FESTU siekiama formuoti savanorystės tradicijas bei suvienyti visą savanorių bendruomenę Lietuvoje. „Norime bendradarbiauti ne tik su savo šalies savanoriais, bet ir su kitų šalių bendraminčiais keistis patirtimi, mintimis ir kurti ateities projektus. Šių metų savanorių festivalį galime drąsiai pavadinti tarptautiniu festivaliu. Džiaugiamės, kad tik antrus metus organizuojamas SAVAS FESTAS sulaukė dėmesio net iš devynių užsienio šalių“, – sako A. Budreckytė.

 

Šis savanorių festivalis nuo kitų organizuojamų festivalių Lietuvoje skiriasi tuo, kad čia renkasi tie, kurie užsiima neatlygintina veikla. Tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus savanoriaujantys asmenys, šeimos su vaikais, augintiniais turės galimybę dalyvauti įvairiose Tobulėjimo, Sveikos gyvensenos, Aktyviosios, Menų, Vaikų erdvėse bei Organizacijų mugėje. Šiemet festivalio dalyviai gilins savo žinias apie vietinę ir tarptautinę savanorystę bei sveiką gyvenseną, dalyvaus britų parlamento debatuose, mokysis viešojo kalbėjimo subtilybių ir skautiškų gudrybių, kaip išgyventi gamtoje, susipažins su mūsų protėvių žaidimais bei mokysis juos žaisti. Tėveliai, kurie į festivalį atvyks su savo mažaisiais, galės juos palikti Vaikų erdvėje, kurioje mažieji su festivalio savanoriais bus įtraukti į įvairius edukacinius žaidimus. Vakarinę festivalio dalį vainikuos muzikantų pasirodymai.

 

Lietuvos muzikantas, prodiuseris ir aktorius Andrius Mamontovas, kuris šiemet globoja vienintelį ir unikalų savanorių festivalį SAVĄ FESTĄ yra įsitikinęs, kad tokie festivaliai suvienija į vieną vietą bendraminčius ir skatina visus drauge kurti savo gyvenimo planą. „Savanorystė leidžia įgyti didelę patirtį, kurios žmogus neįgytų dirbdamas jokiame įprastame darbe, todėl kviečiu visus rugpjūčio 1-2 dienomis atvykti į SAVĄ FESTĄ ir susitikti su tais, kurie nebijo pasirinkti savo veiklą patys“, – teigia savanorių festivalio SAVAS FESTAS globėjas A. Mamontovas.  

 

Savanorių festivalis SAVAS FESTAS, kuris Trakų rajone įvyks jau pirmąjį rugpjūčio savaitgalį, laukia atvykstant visų savanoriaujančių ir besidominčių savanoriškos veiklos galimybėmis, buvusių ar esamų savanorių ir juos palaikančių. Čia kiekvienas patobulins savo gebėjimus, pasidalins patirtimi bei asmeninėmis istorijomis.

 

Festivalio organizatorius: Europos savanorių tarnybos asociacija SALTES

Festivalio Globėjas: Andrius Mamontovas

 

FESTIVALIO PROGRAMĄ gali rasti —> ČIA