Savaitgalį Vilniaus miesto savivaldybėje aktyviai dirbs savanoriai iš visos Lietuvos

11133703_1006114819398750_5697150697083785219_n

Iki šiol mūsų šalis neturėjusi nei vieno nacionalinio tinklo, kuris suvienytų savanorius iš visos Lietuvos, gali pasidžiaugti turinti tikrų tikriausią lobį, kuriame šiuo metu yra daugiau nei trisdešimt savanorių iš visos Lietuvos. Beveik prieš dvejus metus, Europos savanorių asociacija SALTES matydama poreikį stiprinti savanorystės idėjas Lietuvoje ir supažindinti visuomenę su tikrąja savanorystės sąvoka, įkūrė pirmąjį Savanorystės ambasadorių tinklą Lietuvoje. Daugiau nei dvidešimt šio tinklo narių iš visos Lietuvos š. m. gegužės 23-24 dienomis, Vilniaus jaunimo informacijos centre tobulins savo viešojo kalbėjimo įgūdžius ir spręs kitus, tinklui ir visuomenei,  aktualius klausimus.  

 

Pasak SALTES vadovės ir Savanorystės tinklo įkūrėjos, Akvilės Budreckytės, mokymus apie viešąjį kalbėjimą ves lektorius, aukščiausią mokymo specialisto kvalifikaciją šioje srityje turintis profesionalas, Igoris Vasiliauskas. Jis Savanorystės ambasadorius supažindins su viešojo kalbėjimo ypatumais, savo meistriškumo pamokomis ir patarimais drąsins savanorius taisyklingai kalbėti ir laisvai jaustis scenoje. „Taip pat šių mokymų metu bus pristatyta nauja Savanorystės ambasadorių tinklo motyvacinė programa – Taškų sistema. Ji skatins Savanorystės ambasadorius aktyviau veikti savo regionuose, stiprins tarpusavio bendradarbiavimą, suteiks impulsą sveikai konkuruoti tarpusavyje bei didins savanorių veiklų  matomumą jų krašte“, – teigia A. Budreckytė. 

 

Savanorystės ambasadorius turi turėti patirties

 

Savanorystės ambasadorių programos tikslas – suburti iniciatyvių žmonių komandą, kuri Lietuvai skleistų žinią apie savanorystę ir griautų neteisingus mitus apie ją. Šioje programoje gali dalyvauti visi turintys ilgalaikės savanoriavimo patirties, norintys nešti savanorystės idėjas ir burti vietinį jaunimą bei veiklius žmones. Visai nesvarbu, kokio amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, tikėjimo savanoris yra. Jeigu jis atitinka išvardintus kriterijus, yra atsakingas, gali skirti savo laiką savanoriškai veiklai ir nori būti šio tinklo dalimi, gali parašyti el. paštu: savanoriauk@saltes.net. Galbūt kitame Savanorystės ambasadorių suvažiavime jis galės susitikti su savo bendraminčiais ir tokiu būdu prisidėti prie savanorystės viešinimo Lietuvoje. 
 
Projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“ finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondas. Jau antrus metus Savanorystės ambasadoriai plėsdami savo veiklą Lietuvoje, reguliariai susitinka kartą per mėnesį skirtinguose Lietuvos miestuose.