Gruodžio 5 d. SavAmb’ai sudrebino Lietuvą!

     Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“, siekdama formuoti savanorystės tradicijas bei suvienyti visą savanorių bendruomenę Lietuvoje, sukūrė unikalų savanorystės ambasadorių tinklą, kuriame veikia žmonės, turintys savanoriškos veiklos patirties. Savanorystės ambasadorių dėka gruodžio 5 dieną 15 Lietuvos miestų ir miestelių labai kūrybingai buvo paminėta Tarptautinė savanorių diena.

 

Ankstų gruodžio 5 d. rytą pajudėjęs traukinys Vilnius – Klaipėda vežė žinią – šiandien Tarptautinė savanorių diena! SALTES komanda supažindino traukinio keleivius su vietine ir tarptautine savanoryste, traukiniui sustojus skirtinguose miestuose buvo įteiktos dovanos ir atributika savanorystės ambasadoriams.

 

Vilniuje ugdymo įstaigose buvo sukurti informaciniai punktai, kuriuose jauni žmonės galėjo daugiau sužinoti apie savanorišką veiklą, o 11–14 val. Kudirkos aikštėje rasti šilumos oazę, kurioje savanoriai su praeiviais dalinosi savo patirtimi ir arbata. Vakare SALTES organizavo Tarptautinės savanorių dienos šventimą ir padėkos vakarą.  Jo metu buvo įteikti apdovanojimai už įdomiausias ir geriausiai aprašytas savanorystės akimirkas. 

 

Ukmergėje jaunimo laisvalaikio centro savanoriai šturmavo pagrindines miesto gatves su šūkiu „Apie savanorystę nepapasakosi. Ją reikia patirti“. Savanoriai būriu keliavo per pėsčiųjų perėjas, prie šviesoforų sustojusiems vairuotojams sudėliodami šį šūkį iš gyvų raidžių. Akcijos dalyviai šventinį vakarą tęsė jaunimo laisvalaikio centre, kur tarptautiniai savanoriai dalinosi savo įspūdžiais apie savanorišką veiklą Lietuvoje, rodė savo sukurtą filmuką.

 

Radviliškio geležinkelio stotyje nuo ankstyvo ryto susibūręs jaunimas sukūrė tikrą šventę: skambėjo dainos ir juokas. Savanorių ambasadoriai tikina, kad rajone pirmuosius žingsnius pradedanti žengti savanorystė suburia vis daugiau jaunuolių, norinčių įprasminti savo laisvą laiką ir užsiimti naudinga veikla. Informacinėje palapinėje miesto centre savanoriai kvietė radviliškiečius vaišintis karštais gėrimais ir daugiau sužinoti  apie savanorystę. Vakarinėje šventės dalyje buvo apdovanoti geriausi savanoriai, suorganizuotas koncertas.

 

Jurbarko savanorystės ambasadoriai džiaugiasi, kad akcijoje „Savanoris vienai dienai“ dalyvavo daugiau nei 20 jaunuolių, kurie išbandė savanorystę Jurbarko viešojoje bibliotekoje, Jurbarko ligoninėje, Jurbarko r. policijos komisariate, darželiuose „Nykštukas“ ir „Ąžuoliukas“. Jurbarko jaunimo atvira erdvė vakare kvietė visus jaukiai pavakaroti ir paminėti Tarptautinę savanorių dieną. Vakarinėje dalyje buvo pristatytas jaunuolių sukurtas filmukas apie savanorystę, buvo suorganizuota viktorina. Savanorystę išbandę jaunuoliai dalinosi savo įspūdžiais bei už įveiktą iššūkį buvo apdovanoti. Vakaras tęsėsi skambant bardų muzikai, buvo pristatytos geriausios „Mano savanorystės istorijos“.

Filmuota medžiaga: https://www.youtube.com/watch?v=jkDZzoGAVig&feature=youtu.be

 

Prienų miesto centre buvo įkurta savanorystės oazė, kurioje grojo muzika, buvo dalinami balionai, arbata, lankstinukai apie savanorytę, ant aikštės grindinio piešiama savanorystės tema. Arbata ir gera nuotaika apdalinta daugiau nei šimtas žmonių, tad akcija tikrai pavyko.

 

Šiauliuose Tarptautinė savanorių diena buvo paminėta Universiteto gimnazijoje, kurioje buvo įrengti informacijos punktai, o pertraukų metu buvo rodomi filmukai apie savanorystę, mokiniai dalyavavo teminiame protmūšyje.

 

Telšiuose buvo suorganizuotas žaidimas „Savanorių paieškos tarnyba“. Geltonai pasipuošę savanoriai gatvėse klausinėjo miestiečių apie savanorystę, rinko nuotraukas, kurias Instagram programėlėje žymėjo ženklu #savasnoras. Vakare visi žaidimo dalyviai ir savanoriai buvo pakviesti ateiti į jaunimo centrą, kuriame vyko Savanorių apdovanojimai. 2 tarptautiniai savanoriai iš Rietavo pristatė Europos savanorių tarnybą ir savo patirtį Lietuvoje. Daugiau jų įspūdžių galite paskaityti čia:

 http://rietavojc.lt/2014/12/06/volunteer-day-in-the-telsiu-jaunimo-centras/ 

 

Klaipėdoje su Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugija bei Klaipėdos jaunimo organizacijų sąjunga vyko diskusija apie savanorystės situaciją šiame mieste ir ateities planus, kaip išjudinti organizacijas darbui su savanoriais, kaip paskatinti gyventojus įsitraukti į savanoriškas veiklas. 

 

Alytiškius savanorystės ambasadoriai sveikino miesto centre dalindami popierines tulpes. Taip pat veikė informaciniai punktai dviejose Alytaus mokyklose bei buvo suorganizuotas protmūšis apie savanorystę. Savanorystės ambasadoriai nufilmavo „Klausimėlį“, kuriame klausė praeivių, ką jie žino apie savanorystę.

https://www.facebook.com/video.php?v=887016884698327&set=o.582065618522525&type=2&theater 

 

Trakuose savanorystė pristatyta netradiciškai – apie ją sužinojo trimečiai vaikų darželio auklėtiniai. Beveik visi mažyliai pirmą kartą išgirdo, kas yra savanoriai ir ką jie veikia. Savanorių ambasadoriai nori tęsti šią tradiciją ir kiekvienais metais darželinukams pasakoti apie savanorius, jų atliekamus darbus. 

 

Lazdijuose savanorystės ambasadoriai jaunimo centre suorganizavo renginį apie savanorystę. Taip pat vyko mugė, kurioje buvo siūloma keistis daiktais, vaikams organizuotos meninės dirbtuvės apie savanorystę. 

 

Druskininkuose bei Pajūryje (Tauragės apsk.) savanorystė buvo pristatyta mokyklose, kur buvo įrengti informaciniai punktai, pertraukų metu rodomi filmukai bei suorganizuoti protmūšiai apie savanorystę. 

 

Raseiniuose bei Ariogaloje taip pat įvyko savanorystės pristatymo renginiai. Europos savanorių tarnybos savanorė pristatė vietinę ir tarptautinę savanorystę, buvo suorganizuoti teminiai protmūšiai.

 

Kėdainių mokykloje buvo pristatyta savanorystė, parodytas filmas, kuriame savanorystės ambasadoriai klausė mokytojų, praeivių, ką jie žino apie savanorystę. Daugiau: 

https://www.facebook.com/video.php?v=766707660030980&set=vb.266185830083168&type=2&theater

 

SALTES komanda džiaugiasi, kad tradicija paminėti šią dieną, teminiai renginiai plačiau supažindina visuomenę su savanorystės idėjomis, vietine ir tarptautine savanoriška veikla, jos teikiama nauda bei organizacijomis, kuriose galima savanoriauti, paskatina žmones išdrįsti savanoriauti bei keisti pasaulį.