Savanoriai informuoja – šiandien mūsų diena!

Savanorystės nepapasakosi – savanorystę reikia patirti! Su tokiu šūkiu šiemet sutinkame Tarptautinę savanorystės dieną, kurią grandioziškai mini savanoriai iš visos Lietuvos, taip primindami visuomenei, kad prisidėti prie gerų darbų karavano galime visi, kiekvienas pagal savo galimybes.

 

Savanoriai šturmuos net gatves

 

Apie savanorių dieną Ukmergės gyventojai sužinos eismo spūstyse, Telšiuose į komandas susibūrę savanoriai kalbins miestiečius, ką jie žino apie savanorystę, o Jurbarke visi norintys patirti savanorystės džiaugsmą turės galimybę tapti savanoriu vienai dienai. „Vakar visą popietę savanoriai gamino raides šūkiui, kurias jau penktadienį panaudosime eisenoje per pagrindines Ukmergės sankryžas. Nešime tą šūkį gatvėse, taip atkreipdami dėmesį ir informuodami visuomenę apie savanorystę“, – apie tai kaip ukmergiškiai savanoriai planuoja užtverti miesto gatves, pasakoja Daiva Pranckevičienė, Ukmergės Jaunimo laisvalaikio centro vadovė.

 

Jau šį penktadienį (gruodžio 5 d.) Lietuvos miestai ir miesteliai, savanorystės ambasadorių iniciatyva, kviečia vienytis ir originaliai paminėti Tarptautinę savanorystės dieną! Šiai dienai skirti renginiai vyks Vilniuje, Ukmergėje, Telšiuose, Trakuose, Kėdainiuose, Radviliškyje, Klaipėdoje, Alytuje, Rietave, Prienuose, Lazdijuose, Druskininkuose, Raseiniuose, Šiauliuose, Ariogaloje, Rietave, Jurbarke bei Pajūrio miestelyje. Savanoriai iš visos Lietuvos minėdami savo dieną, kvies savo bendruomenės narius į savanorystės info punktus švietimo įstaigose, orientacines varžybas, organizuojamas eisenas, proto mūšius, koncertus ir kitus įdomius renginius.

 

„Mes džiaugiamės, kad kasmet savanorystės diena Lietuvoje tampa vis populiaresnė, nes vis daugiau miestų ir miestelių prisideda prie Tarptautinės savanorystės dienos minėjimo. Šiemet savo renginiais supažindinsime visuomenę su savanorystės idėjomis, vietine ir tarptautine savanoriška veikla, jos teikiama nauda bei organizacijomis, kuriose galima savanoriauti. Skatinsime visuomenę nebijoti savanorystės ir stengsimės parodyti, kad mūsų veikla yra labai reikalinga ir naudinga“, – sako Europos savanorių tarnybos asociacijos SALTES prezidentė Akvilė Budreckytė.

 

Vilniuje švenčiančius savanorius sutiksi Kudirkos aikštėje

 

A. Budreckytė ragina visus nepasikuklinti ir gruodžio 5 d. nuo 11.00 val. iki 14.00 val. užsukti į Savanorių šilumos oazę (palapinę Kudirkos aikštėje, Vilniuje), kurioje galės pabendrauti su esamais ir buvusiais savanoriais ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių, sužinoti daug naudingos informacijos apie savanorystę, kartu išgerti karštos kavos ir laimėti prizų.

 

Būk ir tu Savanorystės Ambasadorius

 

SALTES įgyvendina projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“, todėl miestuose ir miesteliuose ieškomi savanorių ambasadoriai. Jais tapti gali aktyvūs, bet kurio Lietuvos regiono žmonės, tikintys savanoryste. Pavyzdžiui, Šiauliuose tokių ambasadorių yra bene penki, o Telšiuose kol kas tik vienas. Telšiškė Gintarė  nuo dešimties metų su šeima gyveno Islandijoje ir galiausiai sugrįžo į savo gimtąjį miestą – Telšius. „Grįžusi iš Islandijos buvau pilna entuziazmo. Dabar, kiek pabuvusi Lietuvoje ir aplankiusi, kai kurias institucijas bei bandydama kažką daryti, kartais atsimušu lyg į sieną“, – sako Gintarė. Tačiau ji nepasiduoda ir toliau stengiasi populiarinti savanorišką veiklą Telšiuose.

 

 

PROGRAMA VILNIAUS MIESTE

 

10.00 – 13. 00 INFO FILMUKAI UGDYMO ĮSTAIGOSE

11.00 – 14.00 SAVANORYSTĖS ŠILUMOS OAZĖ KUDIRKOS AIKŠTĖJE

18.00 – 22.00. SAVANORIŲ DIENOS VAKARINĖ DALIS 

 

 

 

 

ufpa1lt