Savanorystė pakeičia gyvenimą

evsJauni žmonės, atlikę savanorišką veiklą užsienio šalyse, o dabar jau grįžę į Lietuvą, turi labai daug įspūdžių. Savo idėjomis, išgyvenimais savanoriai labai noriai dalinasi su kitais. Jie tiki  savanorystės idėja, tiki, kad sugrįžę į savo šalį, galės daug ką pakeisti.

 

 

Savanorystė apverčia daugumos gyvenimą. Klausiate kaip? Būtent šiam įsivardinimui yra skirtas Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) ir Europos savanorių tarnybos asociacijos „SALTES“ organizuojamas metinis Europos savanorių tarnybos (EST) savanorių susitikimas, kuris vyks 2014 m. lapkričio 28–29 d. Vilniuje.

 

Šio renginio metu iš užsienio grįžę savanoriai pasakos istorijas, dalinsis išskirtine patirtimi, atliks individualų savo veiklos įsivertinimą. Taip pat visi diskutuos, kaip įgytą patirtį ir žinias pritaikyti Lietuvoje, bus kuriami ateities planai ir konsultuojamasi su įvairių sričių specialistais.

 

„Sugrįžimas po ilgalaikės tarptautinės savanorystės nėra savaiminis procesas ir jam turi būti skiriamas tinkamas dėmesys. Nors savanoriai užsienyje dažnai patiria daug gražių akimirkų, kurios juos pakylėja, motyvuoja veikti prasmingai Lietuvoje ir įgyvendinti savo idėjas, tačiau paaiškėja, kad sugrįžimas į savo šalį yra gana sudėtingas procesas. Sugrįžus paaiškėja – reikia padirbėti, kad idėjos taptų realybe. Reikia susitikti su žmonėmis, pasikalbėti, susirasti bendraminčių, įsivertinti įgytą patirtį, pasitikrinti, ar idėjos gali būti įgyvendinamos Lietuvos kontekste, pasiklausti specialistų ir pan. Būtent šių priežasčių ir kviečiame jaunimą susiburti į mūsų organizuojamą metinį buvusių EST savanorių susitikimą“, – pasakoja JTBA EST koordinatorė Viktorija Malinauskienė.

 

Ilgametė šio renginio organizatorė Akvilė Budreckytė pastebi, kad dažnai kitose šalyse savanoriaudami jauni žmonės atranda save, suvokia, kokia veikla jiems įdomi, suranda savo kelią, sustiprina turimas ir įgyja naujų kompetencijų, pamato pasaulio ir laisvalaikį leidžia įdomiai bei prasmingai.

 

Atkreipiame dėmesį, kad jau kitą savaitę, gruodžio 5 dieną, visas pasaulis švęs Tarptautinę savanorių dieną, kuri bus paminėta įvairiais renginiais ir Lietuvoje. Ši diena skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla, įvairiomis tarnybomis ir skatinti žmonių norą įsitraukti į nevyriausybinių organizacijų veiklą – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje.