Savanorystės Ambasadoriai šturmuoja Dzūkiją

SAV AMB_2Veikiausiai sunku būtų patikėti, kad prieš dešimtmetį savanorystės sąvoka mūsų visuomenei buvo svetima ir sunkiai suprantama. Šiandien vis didesnė mūsų aplinkos dalis ima pripažinti savanorystę ir suvokti jos teikiamą naudą. Nors Lietuvoje savanorystė sparčiai populiarėja, tačiau dar galime atrasti ir tokių, kurie neturi žalio supratimo, kas tai per veikla ir kodėl atrasdami laisvo laiko, turėtume jį paskirti kažkam kitam, nesitikint už tai jokio atlygio. Norėdami kuo plačiau paskleisti žinią apie savanorystę, Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“ nacionaliniu mastu įgyvendina unikalią Savanorystės Ambasadorių programą, kurios tikslas – suburti iniciatyvių žmonių komandą, kuri Lietuvai skleistų žinią apie savanorystę ir griautų neteisingus mitus apie ją.

 

Dzūkijos kurorte „gims“ tarptautinė savanorių diena

 

Š. m. lapkričio 22-23 dienomis Druskininkuose, SALTES organizuoja jau antrąjį Savanorystės Ambasadorių susitikimą, kurio metu šie iniciatyvūs žmonės iš įvairių Lietuvos regionų dalinsis savo regionine patirtimi ir ateities planais. Darbo grupėse diskutuos ir spręs kaip patraukliai pristatyti savanorystės idėjas visuomenei ir tokiu būdu į savo veiklas pritraukti kuo daugiau bendraminčių. Savanorystės Ambasadoriai taip pat planuos tarptautinės savanorių dienos (ji vyks gruodžio 5 d.) šventinius renginius vietiniu ir nacionaliniu lygmeniu bei diskutuodami kurs veiklos viešinimo (informacijos sklaidos) gaires. 

 

Savanorystės Ambasadorius – vedlys regione

 

Pasak SALTES vadovės Akvilės Budreckytės, ši programa skirta visiems, kurie turi savanoriavimo patirties (vietinės ar traptautinės), nori skleisti savanorsytės idėjas savo gyvenamoje vietovėje ir tiki, kad jo prisidėjimas prie neatlygintinos veiklos pakeis nusistovėjusius stereotipus. A. Budreckytė teigia, kad Savanorystės Ambasadorius – tai aktyvus, bet kurio Lietuvos regiono žmogus, kuris tiki savanoryste, gali skirti laiko pilietinėms iniciatyvoms, mokymams, susitikimams su vietos gyventojais ir įstaigų atstovais.

 

„Prisijungiau prie šios programos, nes tai suteikia galimybę susitikti su žmonėmis, prijaučiančiais savanorystei iš visos Lietuvos. Kartu galime dalintis mintimis, idėjomis, palaikyti vienas kitą stiprinant savanorystę, kartu tobulėti ir džiaugtis pasiektais rezultatais. Dirbant komandoje galima pasiekti daug daugiau nei po vieną. Ir tas jausmas, kad nesi vienas. Kad ir kiti susiduria su panašiais sunkumais, stereotipais, mitais siekdami skleisti savanorystės idėją", – mintimis apie dalyvavimą šioje programoje dalinasi Savanorystės Ambasadorė Laura  Molčankinaitė iš Jurbarko.

 

Primename, kad pirmasis Savanorystės Ambasadorių susitikimas prieš mėnesį įvyko Palangoje. Planuojama, kad Savanorystės Ambasadoriai plėsdami savo veiklą Lietuvoje susitikimus organizuos kartą per mėnesį skirtinguose Lietuvos miestuose. Šią SALTES programą finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondas.