„SAVAS FESTAS“ suburs 400 savanorių

Savas Festas logo

Jau šį savaitgalį, rugpjūčio 9-10 dienomis Trakų raj. įvyks pirmasis savanorių festivalis Lietuvoje „Savas Festas“, kurį organizuoja Europos savanorių tarnybos asociacija „SALTES“, siekdama formuoti savanorystės tradicijas bei suvienyti visą savanorių bendruomenę Lietuvoje. SALTES organizacijos vadovė Akvilė Budreckytė džiaugiasi, kad dalyvių aktyvumas ir didelis noras atvykti į festivalį perkopė visus organizatorių lūkesčius.

 

„Nesitikėjome, kad sulauksime tokio didelio savanorių dėmesio iš visos Lietuvos. Dar iki šiol gauname nemažai laiškų su prašymais priimti į festivalį ir labai gaila, kad nebegalime to padaryti. Buvome nusimatę, kad festivalyje dalyvaus iki 250 dalyvių, o šiandien jų turime beveik keturis šimtus“, – sako Akvilė, viena iš festivalio organizatorių.

 

 Festivalio turinys – nuo Tobulėjimo iki Vaikų erdvės

 

Savanorių festivalis nuo kitų organizuojamų festivalių Lietuvoje skiriasi tuo, kad jame jauni žmonės turės galimybę dalyvauti Tobulėjimo, Savanorių, Eko ir Iššūkio erdvėse, kuriose mokysis viešo kalbėjimo meno, logistikos ypatybių, sužinos apie savanorystę Lietuvoje ir užsienyje, turės galimybę sudalyvauti Tarptautiniame kalbų vakare ir taip patobulinti savo užsienio kalbos įgūdžius. Gamins įvairius papuošalus, iš senų marškinėlių kurs krepšius, taip prikeldami juos naujam gyvenimui. Mėgstantys kūrybą galės pasigaminti aitvarą, apsilankę aitvarų dirbtuvėse. Taip pat dalyviai turės pirmosios medicinos pagalbos mokymus, kuriuose išgirs, kaip elgtis įvykus nelaimei, sužinos, kokią žalą žmogui ir gamtai daro švaistomas maistas bei galės sudalyvauti kitose numatytose įvairiausiose ugdomosiose veiklose.

Festivalio dalyviai, kurie į „SAVĄ FESTĄ“ atvyks su mažamečiais vaikais, juos galės palikti Vaikų erdvėje, kurioje vaikams bus piešiama ant veido, su jais dirbs dviejų menininkių duetas „Pieštos eilės“ bei mažųjų festivalio dalyvių lauks įvairūs savanorių paruošti žaidimai. Vakarinę festivalio dalį vainikuos muzikantų pasirodymai, kurie sutiko festivalio dalyviams padainuoti savanoriškais pagrindais.

 

Viešo kalbėjimo treneris I. Vasiliauskas festivalyje nori sutikti ryžtingą jaunimą

 

„Norime, kad jaunimas būtų ne avantiūristai, ne „plikais užpakaliais“ pultų į dilgėles, o gebėtų greitai, operatyviai įjungti savo kritinį mąstymą, drąsiai žengti pirmuosius verslo, bendravimo ir bendradarbiavimo žingsnius, o suklupus, vertinti tai, kaip patirtį ir įvertinus ją, vėl judėti tikslo link. Ir šypsokitės – pasauliui patinka gražūs žmonės, o gražiems ir pasaulio daugiau tenka“, – apie tai, kokių dalyvių laukia savo seminare, drąsiai sako licencijuotas viešo kalbėjimo treneris Igoris Vasiliauskas.

 

Dalyviai diskutuos apie logistinius iššūkius savanorystės projektuose

 

VšĮ „Logistikos Akademija“ projektų vadovas Gražvydas Kaminskas sako, kad sulaukęs kvietimo dalyvauti savanorių festivalyje labai apsidžiaugė, nes savanorystė jam buvo artima dar studijų laikais. „SAVAS FESTAS“ – tai festivalis, kuris organizatorių iniciatyvumo ir užsispyrimo dėka dalyvaujančiųjų skaičiumi pralenkė iškeltus tikslus ir lūkesčius. Nuo pat pradžių žinojome, kad organizatoriai nenuvils, todėl nieko nelaukdami sutikome tapti šio festivalio partneriais ir su savo komanda prisidėti  žiniomis bei patirtimis. Šiame festivalyje Logistikos akademijos atstovai pasirinko kalbėti apie logistinius iššūkius savanorystės projektuose. Manau, kad tikrai atsiras dalyvių, kuriems su tokiais iššūkiais tenka susidurti, tad bus puiki proga pasidalinti savo gerąja patirtimi. Festivalio metu tikimės daug saulės, dalyvių aktyvumo ir neabejotinai geros nuotaikos“, – apie savo lūkesčius kalba festivalio lektorius G. Kaminskas.

 

Ne visada pinigai lemia kokybišką rezultatą

 

Nekomercinio ir nemokamo Savanorių festivalio organizatoriai tikisi, kad šis festivalis bus gerasis pavyzdys, kad motyvuoti savanoriai gali kokybiškai suorganizuoti didelio mąsto renginį, kad savanoriaujančiai bendruomenei būtina dalintis gerąja patirtimi ir kelti savo kompetencijas. „Labai stengsimės, kad „SAVAS FESTAS“ nebūtų tik vienkartinis renginys, bet ir ateityje kurtų pridėtinę vertę kiekvienam savanoriaujančiam žmogui Lietuvoje“ – ateities planais dalinosi SALTES organizatorių komanda.

 

SALTES komandos informacija